O nas

Kim jesteśmy

rehaCONTROL jest prężnie rozwijającą się firmą w branży fizjoterapii, aktywnego a zarazem bezpiecznego dla zdrowia stylu życia oraz treningu motorycznego i funkcjonalnego. Uważamy, że kontrola treningu jak i postępów Naszych Klientów jest priorytetem. Osiągnięcie balansu naszego organizmu pozwoli na szybki, bezpieczny powrót do aktywności lub rozwój motoryczny i sportowy.

rehaCONTROL tworzy zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów i trenerów. Nasze doświadczenie oraz ciągłe zgłębianie wiedzy, podczas kursów i konferencji naukowych, pozwala na szybki, kontrolowany powrót po kontuzjach i zabiegach operacyjnych oraz prawidłowe, bezpieczne wdrażanie naszych klientów do aktywności sportowej. Prawidłowa diagnoza i dobór odpowiednich „narzędzi terapeutycznych” pozwala w możliwie szybkim czasie na powrót do pełnej sprawności, uzyskaniu odpowiedniego wzorca ruchowego bez oznak kompensacji oraz minimalizować możliwość odniesienia kolejnego urazu.

Nasz skład

Michał Kowal

Michał Kowol

Mgr fizjoterapii, absolwent Akademii Wychowania fizycznego i Sportu w Gdańsku.O d wielu lat związany jest ze sportem, najpierw jako sportowiec , następnie jako fizjoterapeuta. Od najmłodszych lat trenował piłkę nożną osiągając wiele sukcesów, włącznie z reprezentowaniem kraju w młodzieżowych kadrach narodowych. Nie obyło się bez kontuzji, dzięki czemu trafił do gabinetów rehabilitacji. Tam poczuł, że jest to miejsce do dalszej samorealizacji. Od tego momentu poświęcał sporo czasu na naukę anatomii, biomechaniki, fizjologii. Aż przyszedł czas studiów, gdzie pewnym było wybranie kierunku fizjoterapii. Przez kilka lat łączył sport ze studiami, aż wygrała jedna dziedzina i można było poświęcić się jej bez ograniczeń – FIZJOTERAPIA. Jest założycielem RehaControl, gdzie głównym celem jaki przyświecał było stworzenie kompleksowego miejsca do rehabilitacji osób aktywnych fizycznie. Tak aby jak najszybciej mogli wracać do sportu czy rekreacji. Miejsce, w którym spędzą czas od urazu, zabiegu operacyjnego aż po powrót do pełnej sprawności na boisko, halę, kort. Połączenie i harmonijne przejście przez całą długą i ciężką drogę od terapii manualnej na stole rehabilitacyjnym, elementów wzmacniania, poprzez przygotowanie motoryczne , poprawę biomechaniki ruchu i prewencji przed kolejnymi kontuzjami. Miejsce, które posiada część rehabilitacyjną i część sportową -salę do treningu funkcjonalnego oraz motoryki dla wielu aktywności sportowych. Miejsce, w którym zbierze najlepszych specjalistów z danej dziedziny, gdzie będą mogli dalej, wspólnie się rozwija, a co najważniejsze - pomagać w powrocie do zdrowia eliminując błędy ruchowe. Uczestnik wielu szkoleń i kursów w tym : Terapia Manualna wg Mulligana Terapia Manualna wg Maitlanda Masaż Tkanek Głębokich Anatomy Trains Kinetic Control w sporcie Suche Igłowanie z elementami akupunktury Flossing w terapii i treningu Skoliozy – postępowanie fizjoterapeutyczne Bark – badanie i fizjoterapia w uszkodzeniach obręczy barkowej Kolano – badanie i postępowanie w uszkodzeniach stawu kolanowego Klawiterapia FMS- functional movement screen Athletic Training Trener przygotowania motorycznego Kinesiotaping i taping sztywny oraz wiele innych. Na stałe współpracuje z wieloma zawodowymi sportowcami rożnych dyscyplin. Jego atutem jest wszechstronne podejście do problemu bólowego, szuka go tam gdzie inni nawet nie pomyślą spojrzeć.Ulubioną częścią fizjoterapii jest ortopedia oraz biomechaniczna analiza ruchu.


Dawid Łabiak

Dawid Łabiak

Mgr Fizjoterapii, Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunkach fizjoterapia oraz dietetyka. Angażuje się w pracę z pacjentem na wielu płaszczyznach, stawia na kompleksowe podejście oraz globalne spojrzenie na problem bólowy. Jego atrybutem jest terapia powięziowa oraz terapia manualna, jednak nie ogranicza się jedynie do metod leczniczych w obrębie tych zagadnień. Od początku swojej pracy zawodowej był związany z ortopedią i w tym najlepiej się czuje. Wiele lat spędzonych na współpracy z drużynami sportowymi pozwoliły mu wypracować metody i techniki, które idealnie wpasowują się do problemów jakie spotykamy w naszym gabinecie. Przeciążenia w obrębie układu ruchu, urazy mechaniczne, rehabilitacja po operacjach ortopedycznych, analiza biomechaniczna czy funkcjonalny trening medyczny jako element wprowadzający do aktywności fizycznej po urazie lub jako prewencja dla osób aktywnych, jak i tych, którzy większość czasu dnia spędzają w pozycjach siedzących.

Metody jakimi pracuje to między innymi :
- terapia manualna wg Maitlanda
- terapia manualna wg Typaldosa ( FDM )
- suche igłowanie z elementami akupunktury ( dry needling )
- masaż tkanek głębokich i punktów spustowych
- manipulacje krótkodźwigniowe HVLA
- terapia stawów skroniowo-żuchwowych
- osteopatia i terapia manualna w ortopedii
- kinesiotaping i taping sportowy


IGOR BZÓWKA

Igor Bzówka

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego. Jeszcze przed ukończeniem studiów swoją praktyczną przygodę z fizjoterapią rozpoczął właśnie w Rehacontrol. Podpatrując doświadczonych kolegów szybko rozwinął się w samodzielnej terapii pacjenta i po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu (nr 64326) rozpoczął pracę. Swój warsztat rozwija na rozmaitych szkoleniach. W likwidowaniu dysfunkcji narządu ruchu bazuje głównie na terapii manualnej (Szkoła Niemiecka, Manipulacje krótko dzwigniowe HVLA). Rozwija to terapię tkanek miękkich (Masaż tkanek głębokich, Anatomy Trains), oraz uzupełnia terapią narzędziową, igłoterapią czy kinesiotapingiem. Po uporaniu się z dolegliwościami bólowymi układa plan ćwiczeń rehabilitacyjnych tak, aby nie pozwolić na nawrót problemu. Od zawsze związany ze sportem (wielokrotny medalista na arenie krajowej oraz międzynarodowej w kickboxingu, trener przygotowania motorycznego, trener personalny). Dzięki tym doświadczeniom rozumie potrzeby sportowców. Celuje w prewencję urazów oraz eliminowanie słabych ogniw.


Wiktor Kowalczyk

Wiktor Kowalczyk

Fizjoterapeuta, absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W trakcie studiów magisterskich w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Wiktor specjalizuje się w rehabilitacji sportowej i pourazowej, pomaga także pacjentom cierpiącym na bóle kręgosłupa oraz głowy z powodu siedzącego trybu życia oraz przemęczenia wynikającego z pracy biurowej. Najlepiej odnajduje się w terapii mięśniowo – powięziowej przynosząc ulgę dolegliwościom bólowym. Globalne spojrzenie na możliwości psychofizyczne pacjenta pozwala mu na zoptymalizowanie rehabilitacji i budowanie świadomości własnego ciała, prowadzącej do bezpiecznej aktywności ruchowej. Złożoność procesu leczenia oraz brak gotowych rozwiązań jest tym co najbardziej inspiruje i napędza go w fizjoterapii. W swojej pracy dobiera odpowiednie narzędzia do indywidualnych potrzeb pacjenta. Od wczesnych lat zafascynowany funkcjonowaniem organizmu ludzkiego oraz jego możliwościami regeneracyjnymi, po urazach sportowych, których sam doświadczał trenując zapasy. Swoje doświadczenie zdobywał współpracując m.in. z drużynami ekstraklasy KPS Stocznia Szczecin (siatkówka), AZS Uniwersytet Gdański. (koszykówka), Boca Gdańsk (beach soccer). W pracy z pacjentem wykorzystuje m.in.: - metody treningu medycznego, - masaż tkanek głębokich i punktów spustowych, - suche igłowanie, - ortopedyczną terapię manualną, - kinesiotaping i taping sportowy. Uchwała numer 409/145/I KRF z dnia 30 sierpnia 2019 roku. Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty o numerze 64169


Mateusz Jurewicz

Mateusz Jurewicz

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jeszcze przed ukończeniem studiów swoją praktyczną przygodę z fizjoterapią rozpoczął właśnie w Rehacontrol. Podpatrując doświadczonych kolegów szybko rozwinął się w samodzielnej terapii pacjenta i po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu (nr 64326) rozpoczął pracę. Swój warsztat rozwija na rozmaitych szkoleniach. W likwidowaniu dysfunkcji narządu ruchu bazuję głównie na terapii manualnej (Szkoła Niemiecka OW1, OW2, UW1,UW2, Manipulacje krótko dźwigniowe HVLA, Manualne techniki leczenia dyskopatii lędźwiowej w fazie ostrej). Rozwija to terapie tkanek miękkich (Masaż tkanek głębokich, Anatomy Trains), oraz uzupełnia terapią narzędziową, igłoterapią czy kinesiotapingiem. Po uporaniu się z dolegliwościami bólowymi układa plan ćwiczeń rehabilitacyjnych tak aby nie pozwolić na nawrót problemu. Od zawsze związany ze sportem (tajski boks, instruktor narciarstwa, trener przygotowania motorycznego, trener personalny). Dzięki tym doświadczeniom rozumie potrzeby sportowców. Celuję w prewencję urazów oraz eliminowanie słabych ogniw.


Maciej Lipiński

Maciej Lipiński

Ukończył studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym- nr licencji 64331. Podczas studiów odbywał praktyki w klinikach, a także w drużynach sportowych takich jak: SPR Wisła Płock oraz Energa Wybrzeże Gdansk. Od najmłodszych lat związany ze wspinaczką sportową oraz górską.W swojej pracy stosuje takie metody jak masaż tkanek głębokich czy terapia narzędziową tkanek miękkich. Szczególnym obszarem zainteresowań zawodowych jest praca z ostrymi dolegliwościami w obrębie kręgosłupa, w którym to obszarze odbył stosowne szkolenia. Praca z pacjentem zawsze opiera się na znalezieniu przczyny dysfunkcji poprzez wykonywanie szczegółowych badań zgodnie z umiejętnościami nabytymi podczas międzynarodowego szkolenia Terapii Manualnej Szkoły Niemieckiej.W trakcie składania przysięgi fizjoterapeuty padają słowa „Lepiej zapobiegać, niż leczyć, a jeśli leczyć to tylko w RehaControl” tą zasadą kieruje się w pracy z pacjentem w celu uzyskania najlepszych efektów terapeutycznych.


Kamil Sobczak

Kamil Sobczak

Specjalizuję się w fizjoterapii ortopedycznej oraz korekcji wad postawy. Moje największe zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół problemów przeciążeniowych i urazów narządu ruchu. W swojej pracy podchodzę indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem do każdego pacjenta, skupiając się nie tylko na zgłaszanych dolegliwościach, ale przede wszystkim na przyczynach powstałych dysfunkcji. Od wczesnego dzieciństwa jestem związany ze sportem, głównie z tańcem towarzyskim, w którym posiadam międzynarodową klasę taneczną „S” w stylu standardowym oraz zdobyłem wiele tytułów, w tym Mistrzostwo Polski Północnej. Jestem także certyfikowanym instruktorem tańca sportowego. Trenowałem również siatkówkę, pływanie oraz skok o tyczce, co pozwala mi bardziej zrozumieć problemy, z jakimi przychodzi do mnie sportowiec. Fizjoterapia to dla mnie nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w różnego rodzaju kursach i szkoleniach w zakresie fizjoterapii. Metody jakimi pracuję to: Masaż tkanek głębokich Suche igłowanie z elementami akupunktury Kinesiotaping Flossing w terapii i treningu - Terapia manualna wg szkoły niemieckiej


Weronika Nowa

Weronika Nowak

Z RehaControl związana już od dłuższego czasu. Aktywność fizyczna towarzyszyła jej od najmłodszych lat, dlatego swoją drogę zawodową ukierunkowała właśnie na sport. Najpierw trenowała pod okiem specjalistów z RehaControl, którzy doprowadzili ją do zdobycia Drużynowego Mistrzostwa Polski w Motocrossie, a następnie sama postanowiła pomagać innym w zdobywaniu upragnionych celów. Z powodzeniem ukończyła szkolenia w ProFi Fitness School Poland, która przyznała jej międzynarodowe certyfikaty tj: PFS Gym Instructor, PFS Personal Trainer, PFS Anatomia i fizjologia, PFS Podstawy dietetyki oraz akredytację międzynarodową REPs Polska. Obecnie jest studentką Ateneum Szkoły Wyższej w Gdańsku i kształci się na wydziale zarządzania w sporcie. Ponadto możecie ją również spotkać na recepcji, gdzie czuwa nad wszystkimi wizytami i dba o to, by każdy z pacjentów został odpowiednio przyjęty i wyszedł od Nas zadowolony.


Joanna Grzmocińska

Joanna Grzmocińska

Asia od najmłodszych lat związana była ze sportem. Jako dziecko zaczęła trenować siatkówkę, poświęciła temu ogrom czasu. Ciężko trenowała i nie raz zdobywała tytuł mistrza Polski w różnych kategoriach wiekowych - młodziczka, kadetka i juniorka. Sama korzystała z usług naszych fizjoterapeutów. Nasi specjaliści pomagali jej dojść do siebie po artroskopii barku. Obecnie studiuje bezpieczeństwo wewnętrzne na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film bądź serial. Asię na co dzień możecie spotkać na recepcji, gdzie czuwa nad wszystkimi wizytami i dba o to, by każdy z pacjentów został odpowiednio przyjęty i wyszedł od nas zadowolony.Masz pytania? Napisz do nas!

Tworzymy zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów i trenerów. Nasze doświadczenie oraz ciągłe zgłębianie wiedzy, pozwala na szybki, kontrolowany powrót po kontuzjach i zabiegach operacyjnych oraz prawidłowe, bezpieczne wdrażanie naszych klientów do aktywności sportowej.

Informacje kontaktowe

Al.Gen. Hallera 201, Gdańsk

TELEFON: 695 963 227

EMAIL: kontakt@reha-control.pl

WWW: reha-control.pl

Formularz kontaktowy